10 مورد از بدترین نمونه های تغییر ظاهری افراد معتاد به متامفتامین در کمپ ترک اعتیاد

متامفتامین یکی از خطرناک ترین و بدترین داروهای مواد مخدر است که اعتیاد پیدا کردن نسبت به آن با علائم بسیار شدید و وحشتناک مخصوصا در ناحیه صورت همراه است که حتی ممکن است در طی یک بازه زمانی کوتاه رخ دهند. در ادامه 10 نمونه از موارد بسیار خطرناک آن را مثال می زنیم. کمپ ترک اعتیاد حیات نو همراه شما در مسیر درمان با پزشکانی مجرب حتی در بدترین و پیچیده ترین شرایط است.


توضیحاتی دلخراش در مورد اعتیاد به شیشه و آمار فزاینده آن در کمپ ترک اعتیاد

اعتیاد یا سوء مصرف متامفتامین وضعیت بسیار خطرناکی است که اکثر کشورهای دنیا از جمله آمریکا را درگیر خود ساخته و اکثریت مراجعین به کمپ ترک اعتیاد را تشکیل داده است. به عنوان مثال در آمریکا به تنهایی بیش از 14.7 میلیون نفر دچار این نوع اعتیاد هستند و تقریبا 100 هزار نفر هم در حال حاضر با این وضعیت می جنگند. متامفتامین از جمله داروهایی است که در دنیا مخصوصا در ایالت های غرب میانه آمریکا بیشترین میزان اعتیاد را دارد. دارویی به شدت محرک و اعتیاد آور که حتی نسبت به سایر مواد مخدر باعث مشکلات شدیدتر و نگران کننده تری می شود. تغییرات ظاهری و درونی که در اثر مصرف شیشه در مصرف کنندگان ایجاد می شود شوکه کننده است. در سال 2005، در آمریکا حدود 23.4 میلیون دلار صرف سوء مصرف شیشه شده است.
سوء مصرف طولانی مدت متامفتامین به طور کلی زندگی فرد را متلاشی می کند. این دارو باعث ایجاد مشکلات شدید در سلامتی و ناتوانی های جسمی مختلف شده و مصرف کنندگان حتی نمی توانند از پس کارهای روزمره و مسئولیت های خود نیز بربیاید. یکی از عجیب ترین مشکلاتی که در ظاهر فیزیکی افراد مصرف کننده بوجود می آید از بین رفتن شدید آنهاست که کاملا مشهود می باشد. این اثرات به شدت ترسناک بوده تا جایی که حتی دیگر نمی توان فرد اولیه را تشخیص داد.
علائم اعتیاد به شیشه که در کمپ ترک اعتیاد حیات نو جهت تشخیص استفاده می شود عبارتند از:
 • بیش فعالی
 • بی قراری
 • سوختگی لب و انگشت
 • حرکات اسپاسمی یا انقباضی
 • الگوهای خواب غیر قابل پیش بینی
 • پوسیدگی دندان ها
 • کاهش شدید وزن
 • تیک عصبی در ناحیه صورت
 • تغییر مود
 • پارانویا یا بدگمانی
 • بیرون ریختن یا انفجار خشم و هیجان
 • مردمک های گشاد شده
 • کاهش وزن شدید یا ناگهانی
 • زخم های پوستی
 • حرکات سریع چشم یا REM
 • کم شدن اشتها

10 نمونه از بدترین موارد تغییرات ظاهری در اثر اعتیاد به شیشه

مواردی که به کمپ ترک اعتیاد تهران مراجعه می کنند متنوع هستند و هر یک با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند اما مواردی که مربوط به سوء مصرف متامفتامین می باشند بسیار وحشتناک هستند که به 10 مورد آنها اشاره می کنیم:
 
تغییراتی که این زن در یک دهه داشته واقعا وحشتناک است. در ابتدا و در مراحل اولیه، پیری زودرس را نشان می دهد. بافت چربی اطراف صورت او از حالت طبیعی جوانبی به یک افتادگی سنگین تبدیل می شود که به خاطر از بین رفتن بافت ماهیچه است.
در سال های بعد، علائم به دهان می رسند و دندان ها شروع به پوسیده شدن کرده و با کاهش شدید بافت چربی اطراف دهان و گونه ها همراه است. بعد از یک دهه مصرف طولانی مدت، این فرد بخش زیادی از زیبایی جوانی صورت خود را از دست می دهد که نداشتن بهداشت کافی نیز به خوبی مشهود است.
مورد جدید در این مرحله زخم های واضح و بیش از حد در ناحیه سمت چپ صورت اوست که این ضایعه ها به خاطر اختلال کندن صورت پوست و در نتیجه زخم شدن آن ایجاد شده است.
عوارض اعتیاد شیشه
 
نفر دوم لیست ما مربوط به مردی است که تغییرات ایجاد شده در آن بسیار وحشتناک است که در کمپ ترک اعتیاد گزارش شد. در تصویر اول، مردی میانسال را مشاهده می کنید که نشانه های جوانی و طراوت زیادی دیده می شود که به نظر وضعیت بهداشت خوبی هم دارد.
9 سال بعد با فردی مواجه هستید که کاملا متفاوت از شخص اولی است. صورت او خشک شده و پر از آسیب و ضایعات مختلف است. اما مورد شوکه کننده نشانه های ظاهری دهان کرم زده یا دهان عفونی ناشی از مصرف این ماده مخدر است. مشابه با بسیاری از مصرف کنندگان متامفتامین، پوست لب ها چاک خورده و حالت زخم دلمه بسته شده دارد. دهان فرد حالتی شبیه به هم چسبیدگی و نازک شدگی دارد. مصرف زیاد متامفتامین باعث پیری شدید در صورت می شود.

اثر مصرف شیشه
 
تصویر اول مردی را نشان می دهد که به نظر در اوایل دهه 40 سالگی است. در طی 7 سال، ظاهر به شدت پیر شده ای پیدا می کند. در سال 2007 همان فرد اصلا قابل تشخیص نیست و انگار 20 سال پیرتر شده است. در تصویر دومی که از صورت او گرفته شده، با موهایی بلند، ژولیده و پریشان و نازک شده روبرو هستیم. پوست او دچار چربی سوزی و عضله سوزی بسیار شدیدی شده که به آن ظاهری افتاده و آویزان داده است.
چشم ها بی حال و خسته هستند. در قسمت بالای پیشانی و اطراف صورت هم جای زخم دیده می شود. در کمتر از 10 سال مصرف مزمن متامفتامین، این مرد 20 سال پیرتر به نظر می رسد که در کمپ ترک اعتیاد شیشه نگهداری می شود.

کمپ ترک شیشه
در تصویر اول، مرد مورد نظر به فردی در حدود 20 سال شبیه است ولی در واقع 36 ساله است و نسبتا سالم است. 6 سال بعد، این مرد 42 ساله، خطوط عمیق در پیشانی خود دارد. صورت او پر از زخم است و پوست او کوفته و کبود به نظر می رسد.
بخش های سفید رنگ چشم او قرمز شده و حالت چشم ها بی حال و غمگین است. در طی مدت زمانی بسیار کوتاه، از فردی با ظاهر بسیار جوان به فردی با ظاهری پیر و سالخورده تبدیل می شود.


 
تغییراتی که در ظاهر افراد در اثر مصرف متامفتامین رخ می دهد متفاوت است اما پس از چند سال مصرف، مصرف کنندگان دائمی آن همیشه ظاهری رنجور و درهم ریخته و نامرتب دارند. در تصویر اول از صورت او که زنی 29 ساله است، مصرف کننده شدید متامفتامین می باشد.
نشانه های اولیه این سوء مصرف از اطراف دهان او مشهود است ضمن اینکه چشمان او هم گود افتاده به نظر می رسند. در سن 31 سالگی، کل صورت او پر از زخم و جراحت است. موی بالای پیشانی عقب رفته و خاکستری رنگ شده و به نظر کم حجم تر هم هستند. از دست رفتن بافت چربی و عضلانی در ناحیه صورت آن را خیلی لاغر نشان می دهد.

کمپ ترک شیشه
 
در این موردی که مشاهده می کنید اثرات 5 سال مصرف متامفتامین را نشان می دهد. در سال 2003 صورت فرد مصرف کننده هیچ لکه ای ندارد و تنها چند خط اخم سطحی در ناحیه پیشانی دیده می شود. اما تنها چند سال بعد، صورت مرد به طور کامل فرم خود را از دست داده و گود افتاده به نظر می رسد. لکه های سیاه و قسمت های زخم مانند و دلمه بسته روی پوست صورت در همه جای آن دیده می شود.
 
در تصویر اول، صورت زنی را می بینید که پر از نشانه های زیبای جوانی است. 7 سال بعد، پوست او دچار از دست دادن شدید بافت چربی شده و حالت در هم شکسته، آویزان و افتاده پیدا کرده است. اندازه چشمان او کوچکتر شده و حالت خسته و بیحال دارد. همچنین در مراحل اولیه دهان عفونی می باشد.


 
زنی که در تصویر اول مشاهده می کنید 22 ساله است. پوست او کاملا شفاف و چاق است. 10 سال بعد، در سن 33 سالگی، به خاطر مصرف مواد شیمیایی بسیار مضر متامفتامین، دچار عفونت دهانی شده است. گونه های حالت گود شدگی پیدا کرده اند و لب ها به هم چسبیده اند. زخم ها در همه جای چانه او دیده می شود و با دختری که در تصویر اول می بینید تفاوت بسیار زیادی دارد و به سختی قابل تشخیص است. با اینکه تفاوت زمانی این تصاویر تنها 10 سال است اما پیری بسیار قابل توجه و مشهودی در این زن رخ داده است که در کمپ ترک اعتیاد اجباری به سر می برد.


 
تصاویری که مشاهده می کنید با اختلاف زمانی یک سال گرفته شده اند. در طی این مدت زمان بسیار کوتاه، تغییرات زیادی در صورت زن ایجاد شده است. صورت صاف او پر از زخم های قرمز رنگ شده و چشمانی خسته و بی حال دارد و انگار 5 سال پیرتر شده است.

 
تصاویر آخرین موردی که می خواهیم به شما نشان دهیم مربوط به زنی است که به فاصله زمانی 7 ماه از او گرفته شده است. در طی همین بازه زمانی کوتاه، زخم و لکه های قرمز رنگ در صورت او ایجاد شده است. چشم چپ او حالت افتادگی پیدا کرده و لب ها نازک شده اند.

 
درمان سوء مصرف شیشه
سوء مصرف متامفتامین عوارض جانبی بسیار شدیدی روی مصرف کنندگان آن دارد. به شدت اعتیادآور بوده و این افراد خطرات زیادی برای جامعه دارند.
از بین تمامی انواع مواد مخدر، متامفتامین بیشترین ارتباط را با خشم و پرخاشگری دارد. افرادی که نشان داده شده اند قربانیان مصرف این ماده مخدر بسیار خطرناک هستند. تغییرات شدیدی که مشاهده کردید علائم مستقیم اعتیاد به آن است و هر فردی را درگیر خود می کند.
با اینکه اعتیاد به این دارو شرایط بسیار پیچیده ای را رقم می زند اما باز هم می توان به این افراد کمک کرد. در کمپ ترک اعتیاد حیات نو، تکنیک های درمانی مؤثر و زیادی وجود دارد که به ریکاور کردن این افراد و رسیدن به زندگی نرمال و سالم کمک می کند.
اگر شخصی را می شناسید که دچار این اعتیاد شده حتما با مشاورین و پزشکان ما تماس بگیرید تا بهترین مشاوره درمانی را دریافت کنید و بهترین روش درمانی در نهایت مشخص شود. هیچ فردی توان مقابله با علائم مصرف مزمن داروهای اعتیادآوری مثل متامفتامین را ندارد اما پزشکان ما در کمپ ترک اعتیاد حیات نو همراه شما هستند تا پروسه درمان را به سلامت سپری کنید.
 

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید