مدت بستری در کمپ ترک اعتیاد
دوره 21 روزه در کمپ ترک اعتیاد حیات نو به 3 بخش اصلی تقسیم میشود.

مرحله اول : پذیرش و سم زدایی
در این مرحله ، بیمار با ارائه مدارک مورد نیاز و معرفی یک معرف ، آمادگی خود را جهت شروع درمان در کمپ ترک اعتیاد، اعلام میکند. پس از تایید مدارک و معاینه و تایید پزشک از شرایط جسمی بیمار، پرونده تکمیل و بیمار پذیرش میشود. در هنگام پذیرش در مرکز ترک اعتیاد، کلیه توصیه ها و لوازم مورد نیاز از جمله لوازم شخصی ، به بیمار اعلام میگردد. پس از ورود به مرکز ، بیمار وارد مرحله سم زدایی شده و درمان آغاز میگردد. سالن سم زدایی ، یک محیط آرام با امکانات رفاهی کامل میباشد. امکاناتی چون تلویزیون، دی وی دی ، تهویه مناسب ، حمام و سرویس بهداشتی و ... همچنین پزشک و مددکاران مجموعه به طور منظم به بیمار رسیدگی خواهند نمود و تمامی تلاش و تجربه خود را در جهت سپری کردن بدون مشکل این مرحله ، به کار خواهند بست. پس نگران نباشید و به ما اعتماد کنید و بدون ترس از درد و خماری ، درمان را آغاز کنید.
مرحله دوم : ورود به گروه و سالن عمومی
پس از گذراندن مرحله سم زدایی ، بیمار آماده ورود به گروه خواهد شد. در این مرحله، بیماران در یک سالن مجهز و شاد، به هم خواهند پیوست و برنامه های آموزشی و درمانی به صورت گروهی و گاهی خصوصی برای آنها برگزار میگردد. ارزش درمان گروهی و کمک بیماران به یکدیگر ، بازگشت به زندگی اجتماعی و آموزش مهارت های از یاد رفته بیماران، تفریحات سالم ، برنامه های فرهنگی، جلسات بهبودی ، کلاس ماتریکس ، برنامه های ورزشی گروهی ، تقسیم وظایف و مسئولیت پذیری، از خصوصیات مهم این دوره میباشد. برنامه های غذایی مرتب مناسب با وضعیت فیزیکی بعد از سم زدایی ، به طور مستمر پیگیری میگردد. امکان ملاقات با صلاحدید مشاوران مرکز ، از این دوره میسر خواهد بود. همچنین برنامه های توجیهی و مشاوره خانواده بیماران نیز در این مدت برگزار میگردد تا خانواده ها با مسائل مربوط به بیماری عزیزان خود آشنا شوند.
مرحله سوم : ترخیص از کمپ ترک اعتیاد و پیگیری درمان بعد از آن
در انتها پس از گذشت 21 روز ، موقع ترخیص خواهد رسید که با مشاوره مددکاران، نظر معرف و شخص بیمار ، انجام میگیرد. اما پیگیری ما بعد از ترخیص هم ادامه خواهد داشت و با ایجاد ارتباط بیماران با مددکاران و دعوت آنها به مجموعه برای شرکت در کلاس ها و جلسات بهبودی، پیگیر درمان بعد از اقامت در کمپ را خواهیم داشت.
 

به مشاوره نیاز دارید ؟ با ما تماس بگیرید